< návrat zpět

Bývalí studenti Marie Šimánková a Vladimír Fous

Poděkování absolventů PEF VŠZ (1961-1966) současnému vedení školy

Každoročně se zúčastňujeme setkání studentů bývalé Vysoké školy zemědělské v Českých Budějovicích, organizované v období výstavy Země živitelka. Jde o mimořádnou a unikátní událost, nyní vlastně už o tradici, která nemá v historii žádné jiné školy podobných rozměrů a vyniká mimořádně vysokou úrovni kvality.

Letošní ročník byl pro nás už 48. a těšíme se na každý další. Spojuje nás nejen společná radost ze setkání, ale i trvalé vzájemné přátelství a vztah ke škole, která nám dala dobré základy do života a nezapomenutelné poznatky. Těší nás vesměs vysoké uplatnění studentů ve všech oblastech společensko-ekonomického dění a praktické uplatnění poznatků v praxi.

Patříme mezi pamětníky, kterým byla dána možnost zúčastnit se na položení základního kamene k výstavbě školy, která dnes patří mezi prvořadé v rámci úrovně vzdělání a rozvoje Jihočeského kraje. Přestože vývoj školy prodělal a neustále prodělává změny a stále se posunuje dál, hledá nové směry a cesty rozvoje, patříme stále mezi ty první a věrné, kteří jsou hrdi na to, že zde mohli studovat.

Podmínky studia a prostředí, které mají dnešní studenti, je zcela nesrovnatelné s tím naším, a proto nás těší, že můžeme vstoupit do těchto jiných a nových míst, obdivovat možnosti a nabídky širokých možností vzdělání a snad i trochu závidět. Každoročně tak porovnáváme a těšíme se z novinek a rozvoje tohoto vědeckého centra.

Jsme okouzleni architektonickou vyvážeností a plastičností celého komplexu a působivostí celého areálu, zvláště při vzpomínkách, kdy všudypřítomné bláto se snoubilo se šedí.

Rádi bychom touto cestou poděkovali vedení a děkanátu školy za to, že nezapomíná na bývalé studenty a každoročně jim umožňuje toto setkání v jejích prostorách. Rovněž tak nemalé uznání patří všem organizátorům, kteří připravují pestrou nabídku konsumace a dobrou náladu v průběhu celého večera.

Jsme dobrými posly pro budoucí studenty, že na dobrou školu a kvalitní vzdělání nelze nikdy zapomenout. Děkujeme všem učitelům a pedagogům, kteří nás touto cestou provázeli a spolupodíleli se na našem rozvoji. Vždy s úctou vzpomínáme.

Z letošního setkání posíláme společnou fotku naší skupiny 1.EKO PEF VŠZ, která končila studia v roce 1966, a je na všech setkáních vždy téměř v kompletním možném obsazení.

Přejeme hodně úspěchů k neustálému a kvalitativně vyššímu rozvoji školy a jeho iniciátorům a tvůrcům hodně sil a dobrých nápadů.

Za bývalé studenty

Marie Šimánková a Vladimír Fous.